cfd

cfd

CFD

دینامیک سیالات محاسباتی یا سی‌اِف‌دی (به انگلیسی(Computational fluid dynamics (CFD) یکی از شاخه‌های مکانیک سیالات است که با استفاده از آنالیز عددی والگوریتم‌های عددی، مسائل مشتمل بر شاره‌های سیالاتی را تجزیه و تحلیل می‌کند. از کامپیوترها برای شبیه‌سازی بر هم کنش مایعات و گازها با سطوح شرایط مرزی استفاده می‌شود. این شاخه از مکانیک سیالات، مکانیک قدیم را به علوم رایانه و توانمندی‌های نوین محاسباتی آن در نیمهٔ دوّم قرن بیستم و در سدهٔ جدید میلادی وصل می‌کند.

recording desktop

recording desktop

ضبط از صفحه دسکتاپ (Recording screen)

ضبط از صفحه دسکتاپ یکی از کاربردی ترین روش ها برای انتقال دانش و آموزش در دنیای امروز است  وجود نرم افزار های مختلف در این زمینه سبب گسترش و بهبود روزبه روز این نرم افزار ها شده است.

Editing video

Editing video

ویرایش ویدئو(ٍEditing video)

گستردگی قابلیت های تصویربرداری سبب ایجاد نرم افزاهای مختلف در این زمینه شده است که بخشی از این نرم افزارها مربوط به ویرایش فیلم و ویدئو است.

SOLIDWORK

SOLIDWORK

Solidworks

امروزه استفاده از نرم افزار های طراحی به عنوان جزئی جدایی ناپذیر از صنعت به شمار می رود.نرم افزار سالیدورک به عنوان یکی از قدرتمندترین این ابزار ها مورد توجه دانشجویان و مهندسان در سطح جامعه صنعتی دنیا است.در این بخش به ارائه آموزش های تهیه شده در این زمینه می پردازیم.

ANSYS

ANSYS

انسیس (Ansys)

انسیس یک نرم افزار تحلیلی در زمینه های مختلف مهندسی است این نرم افزار از روش اجزاء محدود جهت محاسبات خود استفاده می کند.بعد از خرید نرم افزار Fluent و همچنین ایجاد قابلیت های طراحی Cad و شبکه بندی در خود می توان آن را به عنوان یک رقیب بی بدیل در زمینه های تحلیل های مختلف بویژه CFD دانست.